مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس امروز در چهاردهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران (IPF) گفت: اجرای ۹ پارک پایین‌دستی به منظور جلوگیری از خام‌فروشی در صنعت پتروشیمی قطعی شده است و در حال اخذ مجوزهای لازم برای این طرح‌ها هستیم. به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دکتر علی عسکری، تصریح […]

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس امروز در چهاردهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران (IPF) گفت: اجرای ۹ پارک پایین‌دستی به منظور جلوگیری از خام‌فروشی در صنعت پتروشیمی قطعی شده است و در حال اخذ مجوزهای لازم برای این طرح‌ها هستیم.

به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، دکتر علی عسکری، تصریح کرد:جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش، یک استراتژی مقدس برای لبیک به تأکیدات و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و منطبق با اسناد بالادستی است.

وی با بیان اینکه پرهیز از خام‌فروشی یک امر قطعی است، اظهار داشت: هم‌اکنون توسعه بالادست صنعت پتروشیمی قابل تقدیر است اما توسعه صنایع پایین‌دستی به اندازه کافی انجام نشده است در حالی که جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره ارزش، یک استراتژی مقدس برای لبیک به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و منطبق با اسناد بالادستی است.

علی‌عسکری با اشاره به اینکه این شرکت ۲۸ پروژه به ارزش ۱۵ میلیارد دلار را در دست اجرا دارد، گفت: خروج از خام‌فروشی یعنی تکمیل زنجیره ارزش بنایراین در حال افزودن طرح‌های پایین‌دستی به طرح‌های شرکت هستیم و ایجاد پارک‌های پایین‌دستی را در دستورکار قرار داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با تأکید بر اینکه این هلدینگ از سرمایه‌گذاران علاقمند در این طرح‌ها استقبال می‌کند، گفت: هلدینگ خلیج فارس کار را آغاز و یوتیلیتی را هم آماده می‌کند و فعالان صنعت پتروشیمی به منظور خروج از خام‌فروشی می‌توانند در این طرح‌ها حضورداشته باشند تا گام بلندی برای پرهیز از خام‌فروشی برداشته شود.

وی با بیان اینکه احداث پارک‌های پایین‌دستی را با اولویت حاشیه خلیج فارس آغاز کردیم، تصریح کرد: مکران، جاسک، چابهار، پارسیان، نایبند و گناوه از جمله محل‌های در نظر گرفته شده برای احداث این پارک‌هاست.️

پیش بینی سود خالص ۱۳۵ هزار میلیارد تومانی دکتر علی عسکری در ادامه با بیان اینکه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس شرکت نخست کشور از نظر سودآوری و صادرات است، پیش بینی کرد که سود فارس از ۹۵ همت سال گذشته به ۱۳۵ همت در سال جاری برسد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس ادامه داد: این شرکت پارسال ۶.۲ میلیارد دلار درآمد ارزی داشته است و فروش داخلی خوراک ما نیازهای هزاران شرکت داخلی را تأمین می‌کند.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تصریح کرد: پروژه پالایش گاز هویزه خلیج فارس این شرکت چند روز پیش با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید که با راه‌اندازی کامل، ظرفیت جمع‌آوری روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت را دارد که تبدیل به ثروت می‌کند.

بازدید از نمایشگاه خبر دیگر اینکه دکتر علی‌عسکری در حاشیه چهاردهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران، از نمایشگاه ویژه این همایش بازدید کرد.

وی در گفتگو با نمایندگان شرکت‌ها و حوزه‌های مختلف به بررسی و تحلیل وضعیت و تحولات حوزه پتروشیمی به ویژه در حوزه دانش بنیان‌های ایرانی پرداخت.

گفتنی است، غرفه هلدینگ خلیج فارس در این نمایشگاه مورد استقبال گسترده بازدیدکنندگان قرار گرفت.