کارزار درخت‌کاری «نوبت زمین» از سوی موسسه خیریه «نیکان ماموت» با همکاری سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور برای کاشت ۴ هزار درخت در سه استان ایران از یکم تا ۱۵ دی امسال برگزار می‌شود.  طبیعت‌دوستان سراسر دنیا می‌تواند پس از ورود به صفحه این کمپین (اینجا)، با انتخاب نوع نهال و محل کاشت، درخت […]

کارزار درخت‌کاری «نوبت زمین» از سوی موسسه خیریه «نیکان ماموت» با همکاری سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور برای کاشت ۴ هزار درخت در سه استان ایران از یکم تا ۱۵ دی امسال برگزار می‌شود.

 طبیعت‌دوستان سراسر دنیا می‌تواند پس از ورود به صفحه این کمپین (اینجا)، با انتخاب نوع نهال و محل کاشت، درخت مدنظر خود را به دوستان و عزیزان‌‌شان هدیه دهند.

به گزارش واحد روابط عمومی مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت، در گام نخست این کمپین درختکاری که هدف‌اش کمک به حفظ محیط زیست ایران است، دست‌کم ۴ هزار درخت بومی و سازگار با زیست‌بوم محلی در سه استان خوزستان، کرمانشاه و اصفهان کاشه خواهد شد.

حفاظت و ارتقای محیط‌زیست ایران و به‌خصوص استان‌های اصفهان، خوزستان و کرمانشاه، کمک به حفظ و پایداری زیست‌بوم انسان‌ها و حیات وحش و همچنین بهبود شرایط هوا و خاک از دیگر اهداف کمپین «نوبت زمین» است.

نهال درختانی که در این کارزار کاشته می‌شوند با توجه به اقلیم هر منطقه انتخاب شده‌ و بر همین اساس در استان خوزستان درخت‌های اکالیپتوس، کُنار، ابریشم و کهور کاشته می‌شود. گونه‌های سرو نقره‌ای، بادام تلخ، افرا، زبان‌گنجشک، اقاقیا، عرعر، ارغوان، ارژن و توت هم متناسب با طبیعت استان کرمانشاه برای کاشت در طبیعت این منطقه انتخاب شده است. علاوه‌براین و براساس پیشنهاد کارشناسان این حوزه، نهال بادام اسکوپاریا هم برای کاشت در اصفهان لحاظ شده است.

همه طبیعت‌دوستان و علاقه‌مندان محیط زیست می‌توانند عضوی از کمپین «نوبت زمین» باشند و ضمن حمایت از کاشت درخت، دوستان و آشنایان خود را هم به چالش شرکت در این کمپین دعوت کنند. برای این کار شهروندان می‌توانند هر تعداد درخت که بخواهند از سایت نیکان به نشانی https://www.nikancharity.org/event/nobate-zamin/ خریداری کرده و به عزیزان و دوستان‌شان هدیه کنند. نیکان برای این درختان و به نام دریافت‌کنندۀ درخت سند الکترونیکی هم ارسال می‌کند. آن‌طور که مؤسسۀ خیریه نیکان ماموت اعلام کرده در صورت استقبال از این پویش محیط زیستی، در فازهای بعد امکان کاشت درخت در همه استان‌های کشور فراهم خواهد شد.