🔹پنل تخصصی «۵G در تحقق متاورس» در اولین روز برگزاری نمایشگاه تلکام با حضور نماینده همراه اول و فعالان حوزه فناوری‌های نوظهور در سالن ۱۰-۱۱ نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. 🔹در این نشست به مقوله متاورس که بیانگر دنیایی مجازی و تعاملی است پرداخته و در ادامه الزامات فنی و زیرساختی توسعه این محیط تشریح […]

🔹پنل تخصصی «۵G در تحقق متاورس» در اولین روز برگزاری نمایشگاه تلکام با حضور نماینده همراه اول و فعالان حوزه فناوری‌های نوظهور در سالن ۱۰-۱۱ نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

🔹در این نشست به مقوله متاورس که بیانگر دنیایی مجازی و تعاملی است پرداخته و در ادامه الزامات فنی و زیرساختی توسعه این محیط تشریح شد.

🔹مهدی معظمی پیرو، رییس اداره معماری شبکه و سرویس همراه اول گفت: در فناوری نسل پنجم کسب و کارها بیشتر از مشترکان عادی مخاطب هستند و لذا اگر بخواهیم سرمایه‌گذاری‌های سنگین در این نسل انجام دهیم، باید کسب و کارها نیز به سمت استفاده و بهره‌برداری از ظرفیت‌های این شبکه بیایند.

🔹وی به اهمیت در اختیار داشتن فرکانس مورد نیاز توسعه ۵G نیز پرداخت و عنوان کرد: همانطور که در کشور فرکانس پایه‌ای ۱۸۰۰ برای توسعه نسل چهارم موردنیاز بود، برای توسعه نسل پنجم در گام‌های نخستین هم به فرکانس ۳۵۰۰ مگاهرتز نیازمندیم.