سهامداران بانک اقتصادنوین با اکثریت آرا به افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این بانک رأی مثبت دادند. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در مجمع عمومی فوق‌العاده این بانک که صبح روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۲، با حضور بیش از ۶۵ درصد سهامداران و نماینده سازمان بورس اوراق بهادار در محل هتل المپیک تهران برگزار شد، […]

سهامداران بانک اقتصادنوین با اکثریت آرا به افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این بانک رأی مثبت دادند.

به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در مجمع عمومی فوق‌العاده این بانک که صبح روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۲، با حضور بیش از ۶۵ درصد سهامداران و نماینده سازمان بورس اوراق بهادار در محل هتل المپیک تهران برگزار شد، سهامداران با پیشنهاد ارائه شده از سوی هیئت‌مدیره بانک اقتصادنوین مبنی بر افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه این بانک از محل سودانباشته و سایر اندوخته‌ها موافقت کردند.
بر این اساس، سرمایه نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران از ۳۰،۴۲۵ میلیارد ریال به ۶۰،۸۵۰ میلیارد ریال افزایش یافت. این افزایش سرمایه علاوه بر اینکه الزامات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این بخش را محقق می‌کند، موجب اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت‌های نظارتی بانک نیز خواهد شد.
همچنین در این مجمع، اصلاحیه اساسنامه بانک اقتصادنوین مطابق با آخرین اساسنامه ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب سهامداران رسید.