رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در دیدار با رئیس مرکز صادرات روسیه در حاشیه هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در تهران، راهکارهای گسترش همکاری های صنعتی را بررسی کرد . ایدرو نیوز ، معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایدرو در این دیدار با اشاره […]

رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در دیدار با رئیس مرکز صادرات روسیه در حاشیه هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در تهران، راهکارهای گسترش همکاری های صنعتی را بررسی کرد .

ایدرو نیوز ، معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایدرو در این دیدار با اشاره به تجارب همکاری های گذشته در حوزه های مختلف ، برگسترش همکاری دوجانبه در امر صادرات و واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی تاکید کرد.

بابک احمدی با اشاره به مشکلات بانکی و مالی ، سیستم تهاتر موازی برای صادرات و واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی را پیشنهاد کرد و گفت : بر اساس این مدل سازو کاری تعریف می شود که مشکلات تبادلات مالی مرتفع می شود

احمدی هدف از ارائه این پیشنهاد را رفع نیاز های صنعتی دو کشور عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد این پلتفرم هر چه زودتر عملیاتی شود تا با اجرایی شدن زودتر آن ، تجار و فعالان اقتصادی و صنعتی نیز علاقمند به مشارکت در این مدل همکاری شوند.

رئیس مرکز صادرات روسیه ( آر ای سی ) هم در این دیدار با اشاره به شناخت مشترک دوجانبه ، از گسترش همکاری های صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه در قالب پلتفرم پیشنهادی استقبال کرد و گفت : این پیشنهاد به مکانیزم مرکز صادرات روسیه هم نزدیک است .

ورونیکا نیکیشینا با بیان اینکه مرکز صادرات روسیه از طریق ایدرو اطلاعات لازم از جمله نوع ماشین آلات و تجهیزات و شرکت های ایرانی را دریافت خواهد کرد : گفت : تعیین نرخ مبادله روبل و ریال و چرخه زمان تسویه حساب از مسائل مهم در بررسی این پیشنهاد است .

رئیس مرکز صادرات روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد جزیئات این پیشنهاد در نشست آتی کارشناسان دو طرف مورد بررسی و مداقه نهایی قرار گیرد.