اگر با رند کردن پس‌انداز در بلوباکس آشنایی دارید و از آن استفاده می‌کنید، خیلی مختصر و مفید بدانید و آگاه باشید که رند ۵۰ هزار تومانی هم به رندهای ۵ و ۱۰ هزار تومانی اضافه شد. اما اگر تازه قصد دارید در مورد صفر تا صد قابلیت رند بلوباکس مطلع شوید، این نوشته را […]

اگر با رند کردن پس‌انداز در بلوباکس آشنایی دارید و از آن استفاده می‌کنید، خیلی مختصر و مفید بدانید و آگاه باشید که رند ۵۰ هزار تومانی هم به رندهای ۵ و ۱۰ هزار تومانی اضافه شد. اما اگر تازه قصد دارید در مورد صفر تا صد قابلیت رند بلوباکس مطلع شوید، این نوشته را تا آخر بخوانید.

بلوباکس یکی از قابلیت‌های جذاب نئوبانک بلو برای مشتریان است که کمک می‌کند تا پول خردهای خود را پس‌انداز کنند. شما می‌توانید با ساختن یک باکس، در واقع یک قلک برای خودتان ایجاد کنید که در هر تراکنش، مقداری از پول شما را برای خودتان نگه دارد. با این کار شما عملا قطره‌های کوچکی را به دریایی تبدیل می‌کنید که یک روز به کارتان می‌آید.

برای جمع‌کردن این قطره‌های کوچک، اول باید یک باکس داشته باشید. باکس همان قلک بلویی شماست که پول‌هایتان را به قصد نگه‌داشتن و (تا مدت مشخصی) دست نزدن یک گوشه ذخیره می‌کنید. شما می‌توانید باکس‌های زیادی برای منظورهای متفاوتی ایجاد کنید، اما فقط روی یک باکس است که می‌توانید قابلیت رند را فعال کنید.

برای ساخت باکس، اپ بلو را باز کنید و وارد شوید:

– روی آیکون باکس بزنید

– اگر باکسی ندارید، روی دکمه «باکس جدید» بزنید و یک باکس ایجاد کنید

– نوع باکس خود را انتخاب کنید؛ روی «باکس پس‌انداز» بزنید

– نامی برای باکس بنویسید و روی دکمه «ساخت» باکس در پایین صفحه بزنید

– برای باکسی که ساختید هدف بگذارید

– برای باکس سرویس رند را فعال کنید و یکی از سه گزینه‌ی «تا ۵ هزار»، «تا ۱۰ هزار» و «تا ۵۰ هزار» را انتخاب کنید.

پس از این در هر تراکنش، مبلغ هر تراکنش به عددی که انتخاب کردید رند می‌شود، مبلغ اصلی تراکنش به حساب مقصد واریز شده و باقی رند شده‌ی آن در باکس شما ذخیره می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک خرید ۸۶ هزار تومانی کرده باشید و رند را هم روی گزینه‌ی «تا ۱۰ هزار» فعال کرده باشید، تراکنش شما به ۹۰ هزار تومان رند شده و به میزان ۹۰ هزار تومان از حساب شما کسر می شود که  ۸۶ هزار تومان به حساب فروشنده واریز و ۴ هزار تومان به باکس شما منتقل می‌شود.

اگر زمانی تصمیم بگیرید که باکس خود را حذف کنید و از بین ببرید، مبلغ ذخیره‌شده به حساب اصلی‌تان منتقل می‌شود.