براساس برخی آمارها به ازای هر یک شغل مستقیمی که در برخی صنایع از جمله پتروشیمی ایجاد می شود تا چهارده مورد در صنایع وابسته به آن شغل ‌‌و زمینه کسب و کار به وجود می آید. هر یک درصد افزایش زمینه های ایجاد اشتغال تا ده برابر می تواند در رونق اقتصادی کشور موثر […]

براساس برخی آمارها به ازای هر یک شغل مستقیمی که در برخی صنایع از جمله پتروشیمی ایجاد می شود تا چهارده مورد در صنایع وابسته به آن شغل ‌‌و زمینه کسب و کار به وجود می آید.

هر یک درصد افزایش زمینه های ایجاد اشتغال تا ده برابر می تواند در رونق اقتصادی کشور موثر باشد.

دکتر شهلا میر گلوی بیات محقق و پژوهشگر برجسته کشورمان و کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از تهران،ری وشمیرانات ضمن بیان این مطلب افزود:براساس برخی آمارها به ازای هر یک شغل مستقیمی که در برخی صنایع از جمله پتروشیمی ایجاد می شود تا چهارده مورد در صنایع وابسته به آن شغل ‌‌و زمینه کسب و کار به وجود می آید.

بر همین اساس اگر مجلس آینده بتواند هماهنگی و همراهی های لازم با شرکت ها و بخش های خصوصی فعال در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی را داشته باشد با حمایت از آنها به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کشور کمک کرده، می تواند در کاهش تورم نیز نقش بسیار موثری ایفا نماید.

ایشان که دارای مدرک فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی بوده و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد نقش صنعت در ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و کنترل تورم کشور را بسیار مهم و تعیین کننده دانسته اعلام کرد.

مجلس آینده باید حداکثر کمک برای حمایت از بخش خصوصی فعال در صنایع مهم به ویژه تولید را فراهم و ابزارهای قانونی آن را فراهم نماید.