شنبه, ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

مديرعامل آتش نشاني تهران:

امسال برای دو چهارشنبه سوری، آماده هستیم

جامع نيوز:دکتر سید رضا خوشزاد در نشست خبری که به منظور ارایه برنامه های آتش نشانی در شب چهارشنبه آخر سال و طرح استقبال از بهار تشکیل شد، اظهار داشت: تمامی تدبیرهای لازم به منظور افزایش ضریب ایمنی مردم و مقابله با حوادث احتمالی در روزهای پایانی سال در دستور کار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پایتخت قرار گرفته است.

به گزارش جامع نيوزمديرعامل سازمان آتش نشاني تهران با بیان اینكه از نگاه سازمان آتش نشانی چهارشنبه آخر سال یك تهدید نیست، گفت: سازمان آتش نشانی برای ارائه هرچه بهتر خدمات به شهروندان تمهیدات چهارشنبه آخر سال را در قالب پیشگیری و پیش بینی تعیین كرده است.

دکتر خوشزاد با بیان اینكه در بحث پیش بینی حوادث، سازمان آتش نشانی هزارو300 تیم عملیاتی برای پوشش حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال آینده ساماندهی كرده است، گفت: این هزار و 300 تیم عملیاتی كه شامل چهار هزار آتش نشان هستند از صبح روز سه شنبه در محل های پیش بینی شده مستقر خواهند شد.

وی با بیان اینكه تیم های عملیاتی متناسب با محیط و نوع خطرپذیری منطقه در محلات مستقر خواهند شد، گفت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در چهارشنبه آخر سال از حضور پنج هزار آتش نشان داوطلب نیز بهره می گیرد.

وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با شركت پست برای توزیع كتابچه (125 نكته ایمنی)، گفت: این كتاب طی چند روز آینده برای دو میلیون و 500 هزار خانوار تهرانی ارسال خواهد شد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینكه روز شنبه 20 اسفند پنج هزار آتش نشان داوطلب مانور عملیاتی بزرگی را برگزار خواهند كرد، گفت: این مانور كه با حضور دکتر قالیباف شهردار تهران در محل دانشكده آتش نشانی- در صالح آباد – برگزار می شود؛ نشان دهنده توان عملیاتی آتش نشانان داوطلب است.

وی همچنین از برگزاری نخستین جشنواره ایمنی دانش آموزان در چهارشنبه آخر سال خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده با وزارت آموزش و پرورش یك هزار و 300 دانش آموز منتخب روز 21 اسفند در برج میلاد میهمان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی هستند كه این دانش آموزان با مخاطرات و خطرات مربوطه نیز آشنا خواهند شد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینكه آتش نشانان و كارشناسان این سازمان در روزهای آتی و قبل از چهارشنبه آخر سال برای آموزش شهروندان در محلات و مدارس مهمان مردم هستند، گفت: 10 هزار خاموش كننده نیز به صورت رایگان در میان مردم توزیع می شود.

وی افزود: با پیگیری های به عمل آمده از سوی معاونت عملیات سازمان آتش نشانی هر تاكسی كه به تازگی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی می شود باید برای دریافت خاموش كننده دستی به این سازمان مراجعه كند.

وی ساماندهی آتش نشانان داوطلب را یكی از اهداف مهم سال 91 این سازمان اعلام كرد و گفت: با توجه به بحران های احتمالی تهران، سازمان آتش نشانی شعار «هر خانواده یك آتش نشان» را دنبال می كند كه بر این اساس آموزش های آتش نشانان داوطلب در دستور كار قرار دارد و همچنین تجهیزات انفرادی از جمله كلاه، لباس و خاموش كننده های دستی میان آنان توزیع می شود.

وی با بیان اینكه در 17 ایستگاه محل های مناسب برای استقرار اورژانس پیش بینی شده، تصریح کرد: در ایستگاه های در حال ساخت نیز جانمایی خاصی برای حضور اورژانس در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینكه سازمان آتش نشانی انتظار دارد كه با حركت تیم های عملیاتی آتش نشانی به محل حادثه، اورژانس نیز همزمان به محل اعزام شود، گفت: یكپارچه شدن سازمان آتش نشانی و اورژانس می تواند در تحقق این امر مهم موثر باشد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۳:۰۸ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای امسال برای دو چهارشنبه سوری، آماده هستیم بسته هستند
  • 677 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.