سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طرح توليد بيواتانول سوختي در كرمانشاه كليد خورد

طرح توليد بيواتانول سوختي در كرمانشاه كليد خورد

جامع نيوز:طرح توليد اتانول زيستي براي جايگزيني افزودني‌هاي سوخت‌هاي فسيلي توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران با مشاركت بخش خصوصي كليد خورد.
به گزارش جامع نيوزغلامرضا كرامتي فرد معاون سرمايه گذاري‌هاي صنعتي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران با اعلام اين خبر افزود: با قطعي شدن خريد زمين محل احداث كارخانه، اين طرح براي توليد اتانول سوختي از ضايعات كشاورزي با ظرفيت روزانه 100 تا 200 هزار ليتر در كرمانشاه، با توجه به پتانسيل‌هاي اين استان احداث و راه اندازي خواهد شد.
كرامتي فرد با بيان اين مطلب كه اتانول سوختي بهترين جايگزين MTBE جهت بهبود عدد اكتان بنزين مصرفي كشور است، ادامه داد: در حال حاضر مصرف اتانول سوختي با هدف بالا بردن بهينه عدد اكتان در دنيا روز به روز در حال افزايش است و با توجه خطرات زيست محيطي MTBE اتانول مي‌تواند جايگزين اين ماده شده و تا 5 درصد با بنزين مصرفي كشور تركيب شود.
وي تصريح كرد: با توجه به مصرف روزانه بيش از 60 ميليون ليتر بنزين در كشور، حداقل روزانه 3 ميليون ليتر اتانول مورد تقاضاي شركت ملي پخش و پالايش است تا جايگزين ماده MTBE شود.
معاون ايدرو ابراز داشت: سازمان گسترش واحدهاي توليد بيواتانول سوختي خود را به صورتي طراحي مي كند كه قابليت استفاده از انواع مواد سلولزي از جمله باگاس، ضايعات نخيلات، گندم،‌ برنج و همچنين ذرت را نيز داشته باشند.
گفتني است سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران همچنين احداث يك واحد توليد بيواتانول از باگاس نيشكر به ظرفيت روزانه 10 هزار ليتر را در شركت كشت و صنعت نيشكر هفت تپه در دست اجرا دارد.

نوشته شده توسط تحریریه در چهارشنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۱۶ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای طرح توليد بيواتانول سوختي در كرمانشاه كليد خورد بسته هستند
  • 525 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.