شنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده بانک صادرات ایران برگزار شد

مجمع عمومي عادي ساليانه و فوق العاده بانک صادرات ايران با حضور بيش از 95 درصد از سهامداران در تاريخ 29 تيرماه سالجاري در محل هتل المپيک برگزار شد.

به گزارش جامع نيوز، مجامع اين بانک با گردهمايي 42/95 درصد از صاحبان سهام و حضور عرفاني رئيس هيأت مديره اين بانک به عنوان رييس مجمع، نمايندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس مستقل برگزار و مهندس پيشرو مديرعامل و اعضاي هيأت مديره گزارش عملکرد بانک را به صاحبان سهام ارايه نموده که پس از استماع گزارش حسابرسي و بازرسي قانوني صورت هاي مالي منتهي به 30 اسفند ماه سال 91 با اکثريت آرا به تصويب و در رابطه با نحوه تقسيم سود و ساير موارد تصميم‌گيري شد .

مهندس پيشرو در خلال گزارش خود به سهامداران با اشاره به توانمندي­ها و قابليت هاي اين بانک اظهار داشت: اين بانک در زمينه افزايش درآمدها توانسته رشد 41 درصدي را نسبت به سال قبل داشته باشد و نسبت P/E بانک را به 95/5 درصد ارتقاء دهد که ميانگين اين رقم در بين بانک­هاي حاضر در بورس 6/5 درصد است .

وي افزود: به منظور چابک سازي و افزايش کارايي، اين بانک در سال گذشته تعداد 200 شعبه خود را ادغام نموده است.

پيشرو با اشاره به پيگيريهاي حقوقي در جهت رفع تحريم ها گفت: با پيگيري هاي به عمل آمده به زودي تحريم هاي اتحاديه اروپا عليه اين بانک لغو خواهند شد و اين امر مي تواند با توجه به توانمندي و قابليت هاي اين بانک در خارج از کشور جهش بانک صادرات ايران را به دنبال داشته باشد.

مهندس پيشرو با بيان اهميت افزايش سرمايه بانک تاکيد کرد افزايش سرمايه مي تواند زمينه قوي تر شدن بانک در حوزه‌هاي اعتباري و همچنين بهبود نسبت هاي مالي را در پي داشته باشد. بر اين اساس تصميم گرفته شد تا نسبت به افزايش سرمايه به ميزان 6/2 برابر سرمايه کنوني اقدام شود.

شايان ذکر است سهامداران پس از تأييد صورتهاي مالي بانک شامل ترازنامه، صورت سود و زيان، صورت جریان وجوه نقد، براي عملکرد سال مالي منتهي به 30 اسفند ماه سال 91 تصميمات بدين شرح اتخاذ نمودند: سازمان حسابرسي به مدت يک سال به عنوان بازرس و حسابرس قانوني بانک، و روزنامه هاي کثير الانتشار اطلاعات و دنياي اقتصاد براي درج آگهي هاي مربوطه به مجامع عمومي برگزيده شدند همچنين با تحقق EPS سال91 به ميزان 263 ريال با پيشنهاد مديران و تصويب سهامداران با پرداخت مبلغ 100 ريال به ازاء هر سهم به عنوان سود نقدي به سهامداران موافقت شد ضمناً سود سهامداراني که کمتر از 2 ميليون سهم دارند در روز یکشنبه 30تیر ماه به حساب نامبردگان واريز خواهد شد.

گفتني است پس از اتمام مجمع عمومي عادي سالانه، مجمع فوق العاده آغاز و در اين مجمع نيز سهامداران با اکثريت آرا افزايش سرمايه بانک از مبلغ 906/22 میلیارد ریال به 500/66 میلیارد ریال طی سه مرحله در مدت دو سال به هيأت مدیره تفویض اختیار شد.
لازم به ذکر است حسابرس و بازرسي قانوني در اظهاراتي ضمن مطلوب ارزيابي کردن صورت هاي مالي اين بانک، تاکيد کرد صورت هاي مالي تهيه شده از تمام جنبه ها با اهميت و طبق استانداردهاي حسابداري بوده و عملکرد مالي و جريانهاي نقدي بانک را به نحو مطلوبي نشان مي دهد.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۹:۳۳ ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده بانک صادرات ایران برگزار شد بسته هستند
  • 479 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.