پنج شنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۹

توسعه همكاري هاي صنعتي ايران و عراق

جامع نیوز:معاونين وزراي صنعت و معدن ايران و عراق در نشست هيات هاي دو طرف بر توسعه همكاري هاي صنعتي و معدني تاكيد كردند.
به گزارش جامع نیوز:مهندس “غلامرضا شافعي” معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رئيس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران روز گذشته با “مكي حمود الديري” معاون وزير صنايع و معادن عراق و جمعي از مديران ارشد اين وزارتخانه ديدار و در خصوص زمينه هاي مشترك همكاري گفتگو كرد.
در اين ديدار مهندس شافعي با ذكر تاريخچه فعاليت‌هاي سازمان در حوزه توسعه و نوسازي صنايع اظهار داشت: هم اكنون ايدرو در حوزه‌هاي مختلف صنايع نوين از جمله بيوايمپلنت‌هاي استخواني، توليد دستگاه‌هاي دياليز و سلول‌هاي بنيادي آماده است تا نيازهاي مردم عراق را تامين كند.
وي افزود: شركت هاي تابعه ايدرو در حوزه توليد فولادهاي آلياژي، لوله هاي مورد نياز صنعت نفت، پروژه هاي نفت و گاز، توليد اتانول از باگاس، ساختمان سازي صنعتي و نوسازي صنايع قديمي آماده همكاري با دولت و مردم عراق هستند.
رئيس ايدرو همچنين تصريح كرد: اين سازمان طرح هاي سرمايه گذاري متعددي در سراسر ايران تعريف كرده است كه سرمايه گذاران عراقي مي توانند طبق قوانين و ضوابط موجود در اين طرح ها مشاركت كنند.
در اين ديدار، معاون وزير صنايع و معادن عراق نيز با ابراز خرسندي از حضور در جمع مسئولان صنعتي كشورمان بيان داشت: دولت عراق تمام توان خود را براي بازسازي شركت هاي عراقي بكار گرفته تا نيازهاي مردم اين كشور را در داخل تامين كند و در اين راه آماده همكاري با شركت هاي ايراني است.
مكي حمود الديري اضافه كرد: در بازديد از ايران متوجه شديم شركت‌هاي تخصصي ايراني فراواني وجود دارند كه مي توانند در نوسازي شركت‌هاي عراقي با ما همكاري كنند.
معاون وزير صنايع و معادن عراق تصريح كرد: در صورت همكاري متخصصان و دانشمندان دو كشور ايران و عراق، اين دو ملت مي توانند راهبري منطقه را به دست گيرند.
گفتني است در اين ديدار جمعي از مديران شركت هاي تابعه ايدرو از جمله ايران خودرو، سايپا، ايزوايكو، مپسا و شركت نوسازي صنايع ايران حضورداشتند كه با هيات عاليرتبه عراقي به بحث و بررسي در خصوص رفع موانع همكاري صنعتي بين دو كشور پرداختند. در پايان اين سفر، تفاهم نامه اي براي ادامه همكاري‌ها بين مسئولان دو كشور امضا و تبادل خواهد گرديد.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۶:۲۷ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای توسعه همكاري هاي صنعتي ايران و عراق بسته هستند
  • 327 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.