جمعه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۷

مدیرعامل سازمان بنادر:

۶۶ کشتی مسافری برای سفرهای نوروزی آماده شده است

۶۶ کشتی مسافری برای سفرهای نوروزی آماده شده است

جامع خبر(جامع نیوز):مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: ۶۶ کشتی مسافری با ظرفیت هفت هزار و ۳۲۲ صندلی در بنادر کشور آماده جابجایی مسافران نوروزی است.
به گزارش جامع خبر، «محمد راستاد» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تمام بنادر جنوبی کشور برای آغاز سفرهای نوروزی آماده شده است و ۶۵ کشتی خودروبر با ظرفیت ۲ هزار و ۸۸۰ خودرو نیز برای حمل خودروهای مسافران و ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر آماده سازی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: مهمترین بندر برای سفرهای دریایی بندر شهید حقانی بندرعباس است که در این ایام ۴۲ کشتی مسافری با ظرفیت چهار هزار و ۲۳۲ صندلی برای انجام این سفرها آماده سازی شده است.
وی گفت: از این بندر ۳۵ کشتی خودرو بر با ظرفیت حمل یک هزار و ۵۰۰ خودرو و هفت هزار و ۵۰۰ مسافر نیز آماده خدمت رسانی هستند.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: علاوه بر شناورهای مسافری در بنادر جنوب کشور سه هزار و ۶۲۸ فروند قایق تفریحی در سواحل شمال و هشت هزار و ۶۰۶ فروند قایق تفریحی در سواحل جنوبی در ایام تعطیلات نوروزی مورد استفاده گردشگران قرار خواهد گرفت.
وی گفت: بنادر کشور برای انجام سفرهای دریایی در ایام نوروز آماده شده است و سال گذشته بیش از ۱۶ میلیون نفر سفر دریایی در ایران انجام داده اند و سامانه اضطرار دریایی با شماره ۱۵۵۰ به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات مورد نیاز به هموطنان است.
وی گفت: ۲۱ فروند شناور ناجی، ۶ فروند بالگرد، یک فروند هواپیما و یک فروند هاور کرافت آماده امدادرسانی برای نیازهای احتمالی امداد و نجات در بنادر جنوبی هستند و با هماهنگی سایر ارگان های دریایی نیز قرار است در عملیات جستجو و نجات احتمالی در دریا از امکانات این دستگاه های اجرایی نیز استفاده شود.
وی از فروش سامانه تهیه بلیط اینترنتی دریایی خبر داد و گفت: هموطنان می توانند با مراجعه به این سامانه بلیط های مورد نیاز خود در مسیر بندرعباس به قشم و بالعکس را به صورت اینترنتی خریداری کنند تا در زمان تردد از اسکله های مسافری در بندرعباس شاهد ازدحام مسافران نباشیم.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای ۶۶ کشتی مسافری برای سفرهای نوروزی آماده شده است بسته هستند
  • 38 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.