جامع خبر(جامع نیوز):افتتاحیه جشنواره مهر ملی کفش ملی با حضور جمعی از مسوولین و دانش آموزان در محل شرکت کفش ملی برگزار شد. به گزارش جامع خبرازروابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، در آستانه ماه مهر، کفش ملی به عنوان نمادی که در این روزها بیش از هر زمان دیگری در خاطرات […]

جامع خبر(جامع نیوز):افتتاحیه جشنواره مهر ملی کفش ملی با حضور جمعی از مسوولین و دانش آموزان در محل شرکت کفش ملی برگزار شد.

به گزارش جامع خبرازروابط عمومی و امور بین الملل گروه صنعتی ملی، در آستانه ماه مهر، کفش ملی به عنوان نمادی که در این روزها بیش از هر زمان دیگری در خاطرات مدرسه مردم ایران ثبت شده است جشنواره” کفش ملی، مهر ملی ” را در شصتمین سال تاسیس خود برگزار می کند.

این جشنواره در قالب مسابقه نقاشی و داستان نویسی برای گروه های مختلف سنی برگزار می شود و در هر گروه به برندگان ۶۰ جایزه نفیس اهدا خواهد شد، ضمن آنکه به قید قرعه برای هزار نفر از شرکت کنندگان نیز هدایایی در نظر گرفته شده است.

در افتتاحیه این مراسم کفش ملی در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود میزبان جمعی از کودکان تحت پوشش بهزیستی و همچنین دانش آموزان نیازمند و خانواده های آنها بود و در قالب روزی با کفش ملی در کنار نماد فیل کفش ملی تلاش کرد تا ساعاتی مفرح را برای این کودکان فراهم آورد تا گامی در جهت خاطره سازی از کفش ملی در روزهای مهر برای نسل آینده برداشته باشد.

صادقی:

در مقطعی از تحولات اقتصادی کشور قرار گرفته ایم که بنگاهها نیازمند همت مضاعف هستند

در ابتدای مراسم، نادر صادقی، مدیرعامل گروه صنعتی ملی به عنوان میزبان برنامه، ضمن عرض خیر مقدم به مسئولین و دانش آموزان حاضر در جمع با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری گفت: خوشحالیم در سالی که سال “حمایت از کالای ایرانی” نام گرفته در مکانی گرد هم آمدیم که بهترین نماد تولید ملی و کالای ایرانی است و با قدمتی ۶۰ ساله، ذهنیت بسیار مثبتی در اقشار مختلف جامعه ایجاد کرده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ملی با اشاره به نوسانات اقتصادی اخیرتاکید کرد: درشرایط عادی نوع مشخصی از فعالیت اقتصادی در بنگاه داری مورد انتظار است اما در فراز و نشیب های اقتصادی که متضمن برخی تحولات جهشی است نیازمند تلاش و کار دوچندان هستیم.

تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی هدفگذاری در جهت تولید است

نائب رییس هیات مدیره گروه صنعتی ملی با بیان اینکه باید بپذیریم از نظر شرایط اقتصادی در موقعیتی قرار گرفته ایم که نیازمند همت مضاعف هستیم گفت: در عرصه فعلی اقتصاد تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی هدفگذاری در جهت تولید و حمایت از کالای ایرانی و ملی است که بهترین نمونه و نمود آن در کفش ملی مشاهده می شود.

وی با ابراز خرسندی از حرکت رو به جلوی کفش ملی گفت: همه همکاران من در سراسر کشور و کسانی که به عنوان حلقه های متعدد زنجیره تامین در صنعت کفش به ما کمک می کنند در این عرصه با تلاش بسیار به ما کمک کردند تا بتوانیم امسال در حمایت از کالای ایرانی رو سفید باشیم.

توانستیم نیاز هموطنان در سنین و رده های مختلف را تامین کنیم

صادقی با اشاره به اینکه کفش ملی بزرگترین زنجیره توزیع در کشور را عهده دار است گفت: نظارت و مداقه در تمام مراحل طراحی، تولید، خرید، فروش و بازاریابی برای ۲۵۰ فروشگاه و در تعامل با ۱۷۰ تولید کننده در سراسر کشور بار سنگینی را بر دوش ما گذاشته است.

مدیرعامل گروه صنعتی ملی در ادامه گفت: خوشحال هستیم که توانستیم با برنامه ریزی ها و تلاشهای صورت گرفته نیازهموطنانمان در سنین و رده های مختلف را تامین کنیم.

وی همچنین تاکید کرد: امید واریم با همت و تلاش همه کسانی که در این عرصه زحمت می کشند این فراز و فرودهای اقتصادی را با موفقیت پشت سر بگذاریم و آنچنان که سنگ نشان و هدفگذاری بنگاههای موفق اقتصادی بوده است در سال ۹۷ این برهه را با موفقیت به سرمنزل مقصود برسانیم و سال تحصیلی ۹۷ را با چشم اندازی روشن تر و شادکامی آغاز کنیم.

اینانلو:

کفش ملی می تواند اشتغالزایی بسیار خوبی در سراسر کشور داشته باشد

در ادامه این افتتاحیه، رضا اینانلو، معاون سیاسی فرمانداری شهر قدس با تاکید بر اینکه باید نیت ارزشمند کفش ملی را ارج نهاد گفت: حس نوع دوستی، همکاری و همیاری که در همه ایرانیان وجود دارد اکنون در شرکت کفش ملی نیز تبلور یافته و امیدواریم چنین حرکتهایی تداوم داشته باشد .

گزارشها از کفش ملی خوشحال کننده است

اینانالو با بیان اینکه اخبار خوبی از کفش ملی به گوش می رسد گفت: گزارشها از کفش ملی خوشحال کننده است؛ این قابل تقدیر است که می شنویم هم فروش کفش ملی زیاد شده وهم قیمت ها نسبت به اجناس و برندهای دیگرمقرون به صرفه تراست و درعین حال کیفیت نیز با کالاهای خارجی برابری کرده و حتی در برخی نمونه ها بالاتر از نشانهای گرانقیمت خارجی قرار می گیرد.

امیدواریم اعتماد عجیبی که به کفش ملی وجود داشت، بازگردد

معاون سیاسی فرمانداری شهرقدس با اشاره به تعداد قابل توجه فروشگاه کفش ملی در سراسر کشور گفت: از اینکه کفش ملی جان تازه ای گرفته و در عرصه عرضه کفش فعالیت می کند، خرسندیم و امیدواریم همان اعتمادی که در گذشته به کفش ملی بود و مردم اعتقاد عجیبی به آن داشتند؛ بازگردد .

وی با یاد آوری اینکه در سالهای نه چندان دور کسر بزرگی از مردم کفش ملی استفاده می کردند، گفت: این درصد های افزایش فروشی که در گزارشهای کفش ملی دیده می شود، نوید بخش روزی است که ان شاء الله این شرکت سالهای اوج گذشته را تکرار کند و بتواند اشتغالزایی مناسبی را در کل کشور و به ویژه شهرستان قدس که شرکت کفش ملی هم در آن قرار دارد، ایجاد کند .

اینانلو با اشاره به وجود ۲۷۰ هکتار بافت فرسوده و ۸۰ هکتار بافت حاشیه نشین در شهرستان قدس گفت: طبیعی است که افراد ساکن در این بافت ها از طبقه ضعیف و متوسط به پایین جامعه هستند واشتغال در این شهرستان از نان شب هم برای آنها واجب تر است پس هرچقدر که در بالندگی کفش ملی اشتغال ایجاد کنید می توانید از این مسیر همشهریان ما را نیز منتفع نمایید.

معاون سیاسی فرماندار شهر قدس حرکت کفش ملی را نمادین و خیرخواهانه توصیف کرد و افزود: ان شاء الله این کار چراغ راهی برای دیگر شرکتها شود و آنهایی که می خواهند کالای خود را معرفی کنند چنین مسیرهایی را نیز در نظر بگیرند.

اینانلو همچنین تاکید کرد: برای حل مسائل و مشکلات کفش ملی در سطح شهرستان قدس تا آنجایی که در توانمانمان باشد از هیچ تلاش و مساعدتی دریغ نخواهیم کرد.

محمودی:

مهر ماه برای ایرانیان یاد آور نام کفش ملی بوده است

محمد محمودی شاه نشین؛ نماینده مردم شهریار، ملارد و شهر قدس نیز با ابراز خرسندی از تحولات ایجاد شده در کفش ملی گفت: هنوزنیم سالی نیست که مهندس صادقی در کفش ملی حضور دارند اما چشم انداز و نوید خوبی را از آینده کفش ملی ترسیم کرده اند.

وی با اشاره به اینکه کفش ملی زمانی افتخار ایران و شهرقدس بود گفت: متاسفانه در طی سالها بخشی از زمین های این شرکت واگذار شد و به دلیل مدیریت های غلط و گذاشتن افراد کوچک در جاهای بزرگ، این صنعت رو به افول رفت اما امروز دوباره این نشان در سیر صعودی قرار گرفته است.

محمودی همچنین گفت: شاید بتوان ادعا کرد بزرگترین حسن دشمنان ما این است که ما را به توانمندی و تولید داخلی باز می گرداند و ان شاء الله دوباره با مدیریت توانمند آقای صادقی کفش ملی بازگشتی باشکوه داشته باشد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مهر ماه برای ایرانیان یاد آور نام کفش ملی بوده است گفت: این جشنواره و این مراسم مرا یاد آن آهنگ تبلیغاتی معروف الفانته شوز می اندازد چرا که این مقطع از سال اوج کار کفش فیل نشان بود و انواع انیمیشن ها و کلیپ های تبلیغی با این مضمون پخش می شد.

محمودی با بیان خاطره ای مشهور از کفش ملی گفت: شنیده ام که دوستی برای ماموریت به یکی از کشورهای اروپایی رفت و از آنجایی که همسرش از وی خواسته بود کفش بسیار مرغوب اروپایی به سوغات بیاورد پس از جستجوی فراوان یک جفت کفش برای وی انتخاب می کند اما در مراجعه به منزل متوجه می شود کفشی که از اروپا به نام کفش با کیفیت خریداری کرده نشان کفش ملی دارد.

نماینده شهریار، ملارد و شهرقدس همچنین گفت: کفش ملی به عنوان یکی از بزگترین صادرکنندگان کفش جهان مشهور بود.

کیکرز با نام کفش ملی در ایران شناخته شد

وی با اشاره به اینکه کیفیت کفش ملی زبانزد همگان بوده است گفت: کیکرز با نام کفش ملی در ایران شناخته شد .

محمودی با هشدار به نسل فعلی گفت: اکنون که در میان کودکان هستیم، بزرگترها حواسشان باشد که نسل آینده، از ما به عنوان جمعی بدون برنامه و ایده و تفکر و شجاعت و مبارزه و وطن دوستی یاد نکنند ، مبادا مارا به نام کسانی که بدون درنظر گرفتن آرمانهای انقلاب اسلامی به صنایع خارجی وابسته شدیم و یک نسل مصرف کننده و بیحال به جا گذاشتیم بشناسند.

تقی زاده بنگاههای زیان ده صندوق بازنشستگی را احیا کرد

وی همچنین از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تقدیر کرد و گفت: از زمان ورود دکتر تقی زاده به صندوق بازنشستگی تلاشها برای احیای شرکتهایی که در مسیر زیان قرار گرفته بودند آغاز شده است، ایشان توانستند ایران یاسا را از ورشستگی نجات دهند و با آمدن مهندس صادقی کفش ملی جانی دوباره گرفت؛ همچنین کمپوت و کنسرو سازی که در حال ورشستگی بود احیا شد.

نماینده شهریار، ملارد و شهر قدس گفت: ان شاء الله درهمه بنگاههای دولتی و خصولتی مدیران کاردان و توانمند گمارده شوند.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه جشنواره “کفش ملی، مهر ملی” رضا اینانلو، معاون سیاسی فرمانداری شهر قدس، حقانی رییس اداره اطلاعات شهر قدس، صادق محمدی رییس آموزش و پرورش شهرقدس، حسین چراغچی ، رییس شورای شهر قدس، ناصرنیک افشار، رییس اداره بهزیستی شهرستان قدس و محمد محمودی شاه نشین، نماینده شهریار، ملارد و شهر قدس حضور داشتند و از کودکان شرکت کننده در مراسم نیز با هدایایی نظیر لوازم التحریر و بن کفش ملی تجلیل شد.